UND, Afet Sonrası Çalışmalar için Gönüllü Kişiler Arıyor

featured

Geçtiğimiz günlerde yaşanılan ve yaklaşık 10 ilin çok büyük oranda etkilendiği deprem felaketi sonrası bir çok kişi ve kurum yardım ve destek toplamaya başladı. UTİKAD’ın araç tedariği konusunda afet koordinasyon masası kurmasının hemen ardından UND tarafından da gönüllülük esası ile bölgedeki çalışmalara katılacak kişiler aradığını duyurdu.

Dernek tarafından yapılan açıklama aşağıdaki şekildedir. Haberin altında yer alan link üzerinden başvuru yapan kişiler UND tarafından deprem bölgelerine ulaştırılacaktır. Ancak özellikle bölgedeki hava ve diğer kötü koşullarında dikkate alınarak başvuru yapılması isteniyor.

Tüm Mezun ve Aktif Öğrencilerimizin Dikkatine !!!

Deprem bölgesinde gönüllü olarak çalışmak isteyenlere ihtiyaç duyulmaktadır. Organizasyon UND (Uluslararası Nakliyatçılar Derneği) tarafından yapılacak olup bölgeye giden eşyaların boşaltma ve dağıtımı konusunda organize olabilecek genç, çevik, yetişmiş insan kaynağına ihtiyaç olduğu belirtilmiştir. Ayrıca gidecek olanların bölgenin hijyen, iklim vb. şartlarını bilerek gitmeleri ve gerçekten orada destek olabilecek durumda olmaları önemle belirtilmiştir.

Katılım sağlamanız durumunda bulunduğunuz illerden bölgeye sevkiniz de UND tarafından organize edilecektir.

Söz konusu organizasyon AFAD ile koordineli olarak gerçekleştirilmektedir. Başvurularınızı aşağıdaki linkten yapabilirsiniz.

https://forms.gle/vVcSjtxnbS5s3Moz8

UND, Afet Sonrası Çalışmalar için Gönüllü Kişiler Arıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.