UND, Yeşil Kartlarında Rusya ve Belarus Teminatını Sonlandırıyor

featured

30.06.2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, UND (Uluslararası Nakliyeciler Derneği) tarafından yapılan açıklamada, Rusya ve Belarus’a teminat verilmeyeceği ve bu nedenle Rusya-Belarus-Azerbaycan özel Yeşil Kart Tarifelerinin sonlandırılacağı bildirildi.

UND’nin açıklaması şu şekildedir:

Bilindiği üzere, Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu, sigortalıların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, 22.03.2023 tarihinden itibaren Azerbaycan-Belarus-Rusya’ya özel bir Yeşil Kart Tarifesi oluşturmuştur. Ancak, 30.06.2023 tarihinden itibaren Rusya ve Belarus’un üyeliklerinin askıya alınmasına karar verilmiş ve Yeşil Kartlarda Rusya ve Belarus’a teminat verilmemesi talep edilmiştir.

Bu gelişme üzerine, 30.06.2023 tarihinden itibaren düzenlenecek tüm Yeşil Kartlarda Rusya ve Belarus kutucukları üzeri kapatılacak ve bu durum sonucunda Rusya-Belarus-Azerbaycan özel Yeşil Kart Tarifeleri sonlandırılacaktır.

Öte yandan, 30.06.2023 tarihinden önce düzenlenmiş ve Rusya ve Belarus teminatı içeren Yeşil Kartlar, vade bitimine kadar geçerli olacaktır.

UND, Yeşil Kartlarında Rusya ve Belarus Teminatını Sonlandırıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.