1. Haberler
  2. Aktüel
  3. Walmart, Elektrikli Araç Şarj İstasyon Ağı Kuruyor

Walmart, Elektrikli Araç Şarj İstasyon Ağı Kuruyor

featured

ABD’de elektrikli araç sayısının gün geçtikçe artması üzerine Walmart, elektrikli araçların şarj edilmesi için özel şarj ağları kuruyor. 2030 yılına kadar binlerce şarj istasyonu kullanıcılarla buluşturulacak.

Elektrikli araç sahiplerinin, şarj bitmesinden endişe etmeden uzun mesafeler kat etmesi en önemli düşünceleri arasında bulunuyor. Özellikle iş veya seyahat için araçlarına güvenen ve sık sık uzun yolculuklar yapması gereken kişiler için bu konu oldukça önemli oluyor. Bunlarla beraber şarj ünitelerinin artırılması, tüketicilerin elektrikli araçlara daha fazla yönelmesinde de önemli rol oynuyor. Walmart da tam burada devreye giriyor.

Şirketin bu büyük genişleme planının 2030 yılına kadar tam olarak uygulanması hedefleniyor ancak ağa eklenecek konumların kesin sayısı henüz şirket tarafından açıklanmadı. Walmart şu anda 280’den fazla perakende mağazasında ve bağlı tesislerde 1.300 elektrikli araç hızlı şarj istasyonu işletiyor Bu genişlemenin elektrikli araç sürücüleri için daha da fazla erişilebilirlik sağlaması bekleniyor.

Walmart’ta Enerji Dönüşümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Vishal Kapadia tarafından yapılan açıklamada, kırsal alanlarda bile elektrikli araç sahipliğini artırmaya yardımcı olabilecek hareket halindeyken şarj etmeye kolay erişimin önemini vurguladı. Şirket hala enerji tedarikçileri ararken, her katılımcı mağazanın dört şarj cihazı alacağını ve enerji fiyatlarının düşük tutulacağını onayladı. Girişim, Walmart’ın teslimatlar için elektrikli araçlara geçiş ve 2040 yılına kadar tüm tedarik zinciri araçları için “sıfır emisyon” elde etmeyi de içeren çevresel etkisini azaltmaya yönelik daha geniş taahhüdünün bir parçası oluyor..

Ülkemizde Togg ve Tesla‘nın pazara giriş yapmasıyla beraber elektrikli araçlar için şarj ağlarının oluşturulması daha da hızlandırıldı.

Walmart, Elektrikli Araç Şarj İstasyon Ağı Kuruyor
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.