AnadoluJet, İzmir-Bakü Uçuşlarını Başlattı ve Yeni Seferlerle Anadolu’yu Dünyaya Bağlıyor!

featured

Türk Hava Yolları’nın (THY) iştiraki olan AnadoluJet, İzmir’den Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye uçuş seferlerine başladı. Bu adım, AnadoluJet’in Anadolu’yu dünya ile daha da yakınlaştırma hedefine önemli bir katkı sağlıyor.

16 Haziran itibarıyla İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı arasında haftanın 3 günü karşılıklı uçuşlar gerçekleştirilecek. THY Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada belirtildiğine göre, THY Genel Müdür (Ticari) Yardımcısı Kerem Sarp, yeni uçuş noktasıyla Azerbaycan ile olan bağları daha da güçlendirme fırsatını yakaladıklarını ifade ederek, “Kardeş ülke Azerbaycan’ı İstanbul ve Ankara’dan sonra İzmir üzerinden başkent Bakü’ye bağlayarak, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ticari ve kültürel dostluğun daha da pekişmesine imkan sağlıyoruz.” dedi.

Bakü, zengin kültürel mirası ve ticaret merkezi olma özelliğiyle öne çıkıyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan “Şirvanşahlar Sarayı”, “Kız Kalesi” ve tarihi “Kobustan Şehir Parkı”, ziyaretçilerin ilgisini çeken önemli turistik noktalardan bazılarıdır. Ayrıca, turistler ve araştırmacılar tarafından ilgi gören çamur volkanları da Bakü’nün çekiciliğini artırıyor. AnadoluJet misafirperverliğiyle, bu keşfedilmeyi bekleyen başkenti ziyaret etmek mümkün.

İzmir-Bakü uçuşları hakkında daha fazla bilgiye “anadolujet.com” web sitesi ve “0850 333 2 538” numaralı çağrı merkezi üzerinden ulaşılabilir.

AnadoluJet, İzmir-Bakü Uçuşlarını Başlattı ve Yeni Seferlerle Anadolu’yu Dünyaya Bağlıyor!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.