ASSET GLI Almanya’dan Sonra İtalya’da

featured

ASSET GLI; Türkiye’de hızla büyümeye devam ederken, Avrupa lojistik pazarına da hızlı bir giriş yaptı. İlk şubesini Almanya Köln’de hayata geçiren ASSET GLI, 2022 Ocak ayı itibariyle 5000 m2’lik deposu ile e-ticaret gönderileri kapsamında, pazaryerleri ve bireysel gönderilere hem fulfillment hem de operasyonel hizmet vermeye başladı. Hizmet kapsamında; sipariş verilme aşamasından satış noktasındaki işlemlere ve müşteriye teslimine kadar geçen süreç yönetimiyle, firmalar arasındaki iletişimin sağlanmasını ASSET GLI çatısı altında tek bir yerden yönetiyor.

Almanya Gümrük İdaresi kontrolünde alınan izinleri, yazılım entegrasyonu ile birleştiren ASSET Worldwide Express, hem Türkiye’den e-ticaret, kargo ve mikro ihracat kapsamında ETGB işlemlerini hem de Almanya’da ithalat işlemlerini tek panelden yönetme, depolama ve iade süreçlerini kontrol etme imkanı sunuyor.

Almanya Gümrük İdaresi kontrolünde alınan izinleri, yazılım entegrasyonu ile birleştiren ASSET Worldwide Express; hem Türkiye’den e-ticaret, kargo ve mikro ihracat kapsamında ETGB işlemlerini hem de Almanya’da ithalat işlemlerini tek panelden yönetme, depolama ve iade süreçlerini kontrol etme ayrıcalığını müşterilerine sunuyor.

ASSET GLI Almanya’dan Sonra İtalya’da

ASSETGLI Türkiye’deki ve Almanya’daki başarılı lojistik faaliyetlerinin ardından İtalya’da da şube açarak uluslararası genişleme planlarına hız kazandırdı. Yurtdışındaki ikinci şubesini İtalya Milano’da ASSET SrL olarak hayata geçiren ASSET GLI, 2022 Ekim ayı itibariyle karayolu ve Intermodal çözümlerini hayata geçirerek, özmal ekipman yatırımlarından da aldığı güç ile Türkiye – İtalya arasında yapılan ticarette güçlü bir lojistik çözüm ortağı olarak hizmete başladı. İtalya’daki yeni şubesiyle müşterilerine daha geniş bir yelpazede hizmet sunacak. Yeni açılan şube, İtalya’da yerel

müşterilere, tedarikçilere ve ortaklara daha yakın olmanın yanı sıra, şirketin uluslararası iş hacmini artırmasına da yardımcı olacak.

Asset GLI yatırımlarına devam ediyor

Avrupa’ya açılarak küresel lojistik firmalarıyla rekabet eden ASSET GLI, yurtiçi ağına da büyük önem veriyor. İzmir, Mersin ve Adana’da yaptıkları yatırımlarla büyümeye devam eden ASSET GLI; lojistik merkez operasyonunu Flat Ofis Haliç’e taşırken; Asset, Air Cargo, Road Transport ve Ocean Freight operasyonlarını da bu yeni merkez ofisinden yürütecek.

Kendi yazılımını kullanıyor

Hizmet verdiği firmalarda süreç ve maliyet avantajı sağlayıp, sektörde fark yaratan ödüllü yazılımı ASSET OPTIMUS ve entegre lojistik çözümlerini daha da güçlendirmek adına ayrıca network, server, güvenlik ekipmanları için 100.000 USD aşan ek bir yatırım daha yaptı.

Gümrüklemede vergi rekortmeni oldu

Türkiye genelinde, gümrüklerde yapılan beyanname sayıları ve işlem hacmi bakımından, 2.000’i aşkın Gümrük Müşavirliği şirketi arasında işlem hacmi itibariyle ilk 5 içerisine girmeyi başaran ASSET GLI bu başarısına aynı zamanda 2022 3. çeyrek vergi rekortmenliğini de ekledi.

ASSET GLI tecrübeli kadrosuna konusunda uzman isimler katarak sektörde fark yaratmaya devam ediyor. Asset Air Cargo ve Asset ASIST markalarına güç katacak iki önemli ismi bünyesine katan ASSET GLI, çalışanlarından güç alıyor.

ASSET GLI, THY – Turkish Cargo’da 9 yılı aşkın süre Almanya ve İstanbul kargo satış müdürü olarak başladığı kariyerine Kargo Grup Satış Müdürü olarak devam eden Anıl Fuat Ocak önderliğinde 2022 yılını IATA genel sıralamasında önceki yıla göre 15 sıra birden yükselerek ASSET AIR Cargo markasına güç kattı.

ASSET GLI Almanya’dan Sonra İtalya’da

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.