Citroën CEO’su Koskas: “Türkiye’ye İkinci Yarıda Daha Fazla Araç Göndermek İçin Kararlar Aldık”

featured

Fransız otomobil üreticisi Citroën, Türkiye’yi ikinci büyük pazarı haline gelmesiyle birlikte araç tedarikine öncelik vereceğini duyurdu. Citroën CEO’su Thierry Koskas, İstanbul’a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, Türkiye’nin olağanüstü bir ivme yakaladığını ve ikinci yarıda daha fazla araç tahsis etmek için kararlar aldıklarını belirtti.

Citroën Türkiye, satışlarda ardı ardına rekorlar kırarak büyümesini hızlandırdı. Mayıs ayında 8,528 adetlik satışla kendi rekorunu tazeleyen Citroën Türkiye, Fransa’nın ardından global satış sıralamasında ikinci sıraya yükseldi. Türkiye otomotiv pazarında satışlar, 2022’nin aynı ayına göre %70.9 büyürken, Citroën aynı dönemde %581 büyüme kaydetti. Citroën’in başarısında, her segmente yönelik güçlü bir ürün yelpazesinin etkisinin olduğu vurgulandı.

Citroën CEO’su Thierry Koskas, Türkiye’deki büyümeye dikkat çekerek, Türkiye’nin marka için Fransa’dan sonra en büyük ikinci ülke olduğunu görmekten memnuniyet duyduğunu belirtti. Koskas, Türkiye’deki talebin güçlü olduğunu ve bu doğrultuda araç arzını ayarladıklarını ifade ederek, “Yılın ikinci yarısında daha fazla aracın Türkiye’ye tahsis edileceğini göreceksiniz” dedi.

Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım ise markanın Türkiye’de ilk beş içinde yer alma hedefine değinerek, 2025 yılına kadar bu hedefe ulaşmayı planladıklarını söyledi. Ayrıca Alkım, Türkiye’de hafif ticari araç üretimi planlarının da devam ettiğini belirtti.

Citroën Türkiye’nin 2023 yılı satış hedefini %22 oranında artıran Alkım, talebin yüksek olduğunu ve pazarın 1.3 milyon adetlere doğru ilerlediğini ifade etti. Alkım, döviz kurlarındaki dalgalanmalara rağmen umutlu olduklarını ve yılsonunda en az 900 bin adet satışa ulaşacaklarını öngördü.

Citroën CEO’su Koskas: “Türkiye’ye İkinci Yarıda Daha Fazla Araç Göndermek İçin Kararlar Aldık”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.