FERNRIDE, Otonom Lojistik Teknolojileri Alanında 29 Milyon Euro Yatırım Aldı

featured

FERNRIDE, otonom elektrikli kamyonlar üzerinde çalışmalar yapan bir şirket olarak Seri A turunda 29 milyon euro yatırım aldı. Bu yatırımı gerçekleştiren şirketler arasında 10x Founders, Promus Ventures, Fly Ventures, Speedinvest, Push Ventures, HHLA Next, Schenker Ventures ve Krone bulunuyor.

2019 yılında kurulan FERNRIDE, benzersiz bir yaklaşıma sahip olup müşterileri için sürücüsüz operasyonların avantajlarını ve güvenilir hizmeti sunmaktadır. Girişim, kesintisiz veya kesintisiz bir şekilde canlı operasyonlara entegre edilebilen uçtan uca bir çözüm geliştirmiştir.

FERNRIDE, BMW, MAN, Mobileye ve Argo.AI gibi şirketlerden üst düzey yöneticileri bünyesinde bulundurarak on yıllık araştırma ve otonom araç endüstrisindeki uzmanlık birikimini birleştirmektedir. Şirket, önümüzdeki beş yıl içinde otonom kamyon taşımacılığında dünya lideri olmayı hedeflemektedir.

FERNRIDE’ın kurucu ortağı ve CEO’su Hendrik Kramer, “Müşterilerimiz, özerkliğe yönelik insan destekli yaklaşımımızdan baştan sona faydalanıyorlar. Mevcut müşterilerimiz Avrupa genelinde 1.000’den fazla kamyon işletiyor. FERNRIDE olarak, insan destekli yaklaşımımızın hemen işe yaradığını ve endüstrinin ihtiyaç duyduğu güvenilirliği sağladığını gördüğümüz için bunu başarabiliriz” dedi.

Yeni yatırım, FERNRIDE’ın operasyonlarını küresel düzeyde mevcut ve yeni müşterilerle genişletmek ve insan destekli otonom yapıya yönelik benzersiz yaklaşımlarının teknolojik gelişimini desteklemek için kullanılacak.

FERNRIDE, Otonom Lojistik Teknolojileri Alanında 29 Milyon Euro Yatırım Aldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.