1. Haberler
  2. Aktüel
  3. İstanbul’da Geniş Taksi Hizmeti Başlıyor – Uber’den Yeni Bir Ulaşım Seçeneği!

İstanbul’da Geniş Taksi Hizmeti Başlıyor – Uber’den Yeni Bir Ulaşım Seçeneği!

featured

Uber, İstanbul’da aileler ve arkadaş grupları için ideal bir seçenek sunmak amacıyla ‘Geniş Taksi’ hizmetini başlatıyor. Özel ihtiyaç sahibi bireylerin engelsiz kullanımına uygun olan bu hizmet, 8+1 yolcu kapasitesiyle dikkat çekiyor. Artık İstanbullular, uygulama üzerinden ‘Geniş Taksi’ seçeneğini tercih ederek sarı-siyah geniş taksilerle şehir içi yolculuklarını gerçekleştirebilecekler.

Uber, İstanbul’da sunulan sarı, turkuaz ve siyah taksilerin yanı sıra sarı-siyah geniş taksileri de kullanıcılarına hizmet vermek üzere dahil ediyor. Geniş Taksi, aileler ve arkadaş grupları için daha geniş bir oturma alanı sağlarken, özel ihtiyaç sahiplerine kolay ve engelsiz biniş ve iniş imkanı sunuyor.

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, yeni hizmetin hayata geçirilmesinden büyük bir heyecan duyduklarını ifade etti. Bahadırlı, “İstanbullulara yeni bir ulaşım seçeneği sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Uber Geniş Taksi hizmeti, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin düzenlemelerine göre faaliyet gösterecek ve ticari taksi plakası taşıyan sarı-siyah minivan araçlar tarafından sunulacak. Fiyatlandırma ise UKOME tarafından belirlenen taksimetre fiyat tarifesine göre yapılacak” şeklinde konuştu.

Uber verilerine göre, 2022 yılı boyunca 33 binden fazla taksi sürücüsü Uber’i tercih etti ve uygulama toplamda 25 milyondan fazla araç çağırma işlemi gerçekleştirildi. Türkiye genelinde 9 şehirde faaliyet gösteren şirketin uygulamasının indirme sayısı ise 6 milyonu aşmış durumda.

Uber Uygulaması Nasıl Çalışır?

Akıllı telefonunuza Uber uygulamasını indirin.

İstanbul’un herhangi bir noktasından Uber uygulamasını açın, varış noktanızı belirtin ve bir taksi çağırın.

Uygulama üzerinden Uber Taksi’yi takip edin. Taksinin size varış süresini, sürücü ve araç bilgilerini, model ve plaka numarasını görebilirsiniz.

İstanbul’da Geniş Taksi Hizmeti Başlıyor – Uber’den Yeni Bir Ulaşım Seçeneği!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.