kacak-gocmenler-tarafinda-alikonulan-dfds-gemisi-italyan-ozel-kuvvetleri-tarafindan-kurtarildi
2:36

Kaçak Göçmenler Tarafında Alıkonulan DFDS Gemisi İtalyan Özel Kuvvetleri Tarafından Kurtarıldı

Yalova’dan Fransa’nın Sete limanına seyretmekte olan Türk bayraklı GALATA SEAWAYS isimli gemide yaklaşık 15 kaçak şahıs tespit edildiği belirtilmişti. İtalyan ekipler gemiye operasyon düzenledi.

Türkiye’den Fransa’ya giden Türk gemisinin kontrolünü ele geçiren kaçak göçmenler, İtalyan özel kuvvetlerinin operasyonuyla yakalandı.

İtalya Savunma Bakanı Guido Crosetto, Türkiye’den Fransa’ya giden Türk gemisinin kontrolünü ele geçiren kaçak göçmenlerin, İtalyan özel kuvvetlerinin operasyonuyla yakalandığını ve operasyonun iyi şekilde bittiğini bildirdi.

kacak gocmenler tarafinda alikonulan dfds gemisi italyan ozel kuvvetleri tarafindan kurtarildi 1

Bakan Crosetto, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Gemi korsanları yakalandı. Her şey iyi şekilde bitti. San Marco birliğinin mensuplarını, polisleri, mali polisleri harika bir işbirliği içinde yürüttükleri operasyondan ötürü tebrik ediyorum. Tebrikler” ifadesini kullandı.

kacak gocmenler tarafinda alikonulan dfds gemisi italyan ozel kuvvetleri tarafindan kurtarildi 2

talyan basınında da İtalyan özel kuvvetlerinin, Napoli körfezindeki gemiye 2 helikopterle birlikleri indirdiği ve İtalyan Mali Polisi’nin de yer aldığı polis ekiplerinin gemiye çıkarak incelemelerde bulunduğu belirtildi.
MarineTraffic isimli internet sitesinin verilerine göre gemi, Napoli limanı açıklarında bulunuyor.

Bakan Crosetto, katıldığı bir forumda gemiyi alıkoyan kaçak göçmenlere yönelik İtalyan özel kuvvetlerince operasyon başlatıldığını duyurmuştu.

Crosetto, “Napoli yakınlarında, kaçak göçmenler tarafından alıkonulan bir Türk gemisi var. Gemiye İtalyan özel kuvvetleri müdahale ediyor. Onlar, geminin kontrolünü tekrar ele aldılar ve mürettebatı serbest bırakıp kaçak göçmenleri etkisiz hale getirmeleri gerekiyor. Nasıl geliştiğini bilmediğimiz şekilde 15 kaçak göçmen var, bunlardan 2-3’ü silahlı. Bu kişiler, 22 mürettebatı alıkoyup Türk gemisinin kontrolünü ele geçirdi. Brindisi’de konuşlu özel kuvvetler, müdahale etti” ifadelerini kullanmıştı.

kacak gocmenler tarafinda alikonulan dfds gemisi italyan ozel kuvvetleri tarafindan kurtarildi 3

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, dün saat 11.20’de DFDS Denizcilik ve Taşımacılık AŞ yetkililerinden Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezine (AAKKM) gelen ihbarda, “Yalova’dan Fransa’nın Sete limanına seyretmekte olan Türk bayraklı GALATA SEAWAYS isimli gemide yaklaşık 15 kaçak şahıs tespit edildiği, kaçakların gemi içinde ellerinde muhtemel kesici aletlerle dolaştıklarının kameralarla belirlendiği, gemi personelinin kendilerini yaşam mahalli ve makine dairesine kilitleyerek güvene aldıklarının bildirildiği” aktarılmıştı.

kacak gocmenler tarafinda alikonulan dfds gemisi italyan ozel kuvvetleri tarafindan kurtarildi 4

Kaçak Göçmenler Tarafında Alıkonulan DFDS Gemisi İtalyan Özel Kuvvetleri Tarafından Kurtarıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.