1. Haberler
  2. Otomotiv
  3. Opel, 2024’ten İtibaren Araçlarında Kullanılacak Yeni Logosunu Duyurdu

Opel, 2024’ten İtibaren Araçlarında Kullanılacak Yeni Logosunu Duyurdu

Opel, tüm araçlarında 2024’ten itibaren kullanılacak olan yeni logosunu resmi olarak tanıttı. Yeni logo, ikonik şimşek sembolünü merkezine alarak elektrikli mobilite çağına geçişi daha net bir şekilde yansıtıyor.

Alman otomobil devi Opel, beklenmedik bir şekilde ikonik şimşek logosunun yeni versiyonunu duyurdu. Elektrikli mobilite çağını daha iyi temsil ettiği gözlemlenen yeni logo, 2024 yılından itibaren üretilecek araçlarda yer alacak.

Yeni logo, bir devrimden ziyade evrimi işaret eden bir görünüme sahip. Şimşek, tasarım felsefesinin hala merkezi bir unsuru olmaya devam ederken, ufak bir dokunuşla yenilenmiş durumda. Klasik “Z” şeklinin yerine, iki parçalı bir forma büründü.

“Şimşek, her zamankinden daha önemli”

Elektrikli mobiliteyi sembolize etmek için bir şimşek ne kadar uygun olabilir? Bu nedenle, şimşeğin ortadan kaldırılmasını beklememiz mümkün değildi. Güncel haliyle, şirketin e-mobiliteye odaklandığını daha da vurguluyor.

Opel CEO’su Florian Huettl, şimşek sembolünün önemini şu şekilde açıklıyor: “Şimşek sembolümüz, amacımızla tam uyum içerisinde. Yalnızca inovasyonun ve mobilitenin geniş kitlelere ulaşmasına olan bağlılığımızı temsil etmekle kalmıyor, aynı zamanda 2028 yılına kadar Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka olma taahhüdümüzü de yansıtıyor. Bu yıl portföyümüzde 15 elektrikli modelimiz olacak ve gururla söyleyebiliriz ki Opel, elektrikli bir marka haline geldi.”

Opel, 2024’ten İtibaren Araçlarında Kullanılacak Yeni Logosunu Duyurdu
Yorum Yap