1. Haberler
  2. Filo Yönetimi
  3. Mercedes Otobüslerinin İç Aydınlatma Testleri Dijital Platformda Gerçekleştiriliyor

Mercedes Otobüslerinin İç Aydınlatma Testleri Dijital Platformda Gerçekleştiriliyor

featured

Mercedes-Benz Türk Otobüs AR-GE ekibi, ‘İç Aydınlatmaların Dijitalleştirilmesi’ projesi ile otobüs yolcuları ve şoförleri için en konforlu ve güvenilir aydınlatma sistemlerini geliştirmeyi hedefliyor. Bu projede, herhangi bir prototip aracı üretmeye gerek kalmadan tamamen dijital ortamda aydınlatma sistemleri tasarlanıyor. Bu sayede iş yükünde azalma ve maliyetlerde düşüş sağlanması hedefleniyor.

Acil Aydınlatma Sistemi ve Yansıma Testleri

Mercedes-Benz Türk Otobüs AR-GE ekibi, proje kapsamında ‘Acil Aydınlatma Sistemi’ ve ‘Ön Cam Üzerinden Oluşabilecek Yansımaların Sürüş Emniyetini Tehlikeye Düşürmesi’ testlerini gerçekleştirebiliyor. Acil Aydınlatma Sistemi, şoför tarafından acil durumlarda aktifleştirilebilen ve yolcuların güvenli şekilde otobüsten çıkışını sağlayan bir sistemdir. Bu proje sayesinde Acil Aydınlatma Sistemi’nin gereksinimleri prototip araçlar üretilmeden önce tespit edilebiliyor ve gerekli iyileştirmeler hızlı bir şekilde yapılabiliyor.

Maksimum Güvenlik için Aydınlatma Sistemleri

Regülasyonlar gereği, ‘Ön Cam Üzerinden Oluşabilecek Yansımaların Sürüş Emniyetini Tehlikeye Düşürmesi’ durumunda aracın iç aydınlatmalarının şoförün sürüş emniyetini tehlikeye atmaması gerekmektedir. Bu regülasyon için aydınlatmaların yanı sıra çevre geometrilerin rengi ve yansıma faktörleri de dikkate alınmalıdır. ‘İç Aydınlatmaların Dijitalleştirilmesi’ projesi, simülasyonlar aracılığıyla tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak gerekli testleri gerçekleştirir ve aydınlatma sistemlerinin maksimum güvenliği sağlanır.

Mercedes Otobüslerinin İç Aydınlatma Testleri Dijital Platformda Gerçekleştiriliyor
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.