MSC, Brezilya’nın Önde Gelen Lojistik Şirketi Wilson Sons’u Satın Alma Planları Yapıyor

featured

MSC, Brezilya’da faaliyet gösteren tanınmış liman ve deniz taşımacılığı lojistik şirketi Wilson Sons’u satın almak için görüşmelere başladı. MSC, dünyanın en büyük konteyner taşımacılığı şirketi olarak biliniyor ve geçtiğimiz yıl Güney Amerika’ya yönelik Brezilya hattı Log-In Logistica’yı satın almıştı.

MSC yetkilileri, 1 milyar dolarlık Wilson Sons satın alma haberleriyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadılar.

Wilson Sons’un ana şirketi Ocean Wilsons ise geçen hafta Wilson’daki %57 hissesi için henüz resmi bir teklif almadıklarını belirtti.

Wilson Sons, Brezilya pazarının en büyük entegre liman ve deniz lojistiği operatörlerinden biridir. Şirket, Rio Grande do Sul’daki Tecon Rio Grande konteyner terminali ve Bahia’daki Tecon Salvador konteyner terminalini işletmekte olup, Brezilya’nın ana limanlarında armatörler adına ticari temsilcilik hizmetleri sunmaktadır.

Ayrıca, Latin Amerika’daki en büyük römorkör filolarından birine sahip olan Wilson Sons, Şilili grup Ultramar ile birlikte bir platform tedarik gemisi ortak girişimini de yönetmektedir.

Wilson Sons, entegre lojistik çözümleri sağlamak amacıyla Guaruja, Sao Paulo’daki tersanede açık deniz ve römorkör filolarını inşa etmekte ve bakımını yapmaktadır.

MSC, Brezilya’nın Önde Gelen Lojistik Şirketi Wilson Sons’u Satın Alma Planları Yapıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.