1. Haberler
  2. Otomotiv
  3. PEUGEOT 408, Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından “Yılın Tasarımı” Seçildi

PEUGEOT 408, Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından “Yılın Tasarımı” Seçildi

featured

PEUGEOT 408, 8. kez düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasında “Yılın Tasarımı” ödülünü kazandı. OGD üyelerinin oylarıyla belirlenen bu kategoride, PEUGEOT’nun C segmentinde SUV tarzında tasarlanmış göz alıcı ve yenilikçi fastback formundaki 408 modeli büyük ilgi gördü. Uluslararası Red Dot Tasarım Ödülü’nün ardından Türkiye’de de önemli bir ödülü daha elde eden PEUGEOT 408, tanıtıldığı günden itibaren müşteriler ve basın mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

PEUGEOT Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, kazanılan “Yılın Tasarımı” ödülü hakkında, “Yeni 408 modelimizin ‘Yılın Tasarımı’ seçilmiş olmasından dolayı Türkiye ve global olarak büyük bir memnuniyet yaşıyoruz. OGD üyelerine bu takdir ve beğenilerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Mart 2023’te satışa sunulan PEUGEOT 408, kısa sürede büyük talep gördü ve gelecek planlarımızı revize etmemizi sağladı. Yeni 408 için belirlediğimiz 2023 satış hedefimizi yoğun talep ve ilgi nedeniyle yükselttik” dedi.

PEUGEOT 408, Türkiye’de kazandığı bu ödülle birlikte dünya çapında aldığı ödüllere bir yenisini ekledi. OGD’nin “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasında son üç yıldır verilen “Yılın Tasarımı” kategorisini PEUGEOT 408 kazandı. Jürinin oylarıyla belirlenen bu ödül, 408’in SUV tarzındaki etkileyici tasarımını en iyi şekilde yansıtmasından kaynaklandı. Uluslararası Red Dot Tasarım Ödülü’nden sonra Türkiye’de de önemli bir başarı elde eden PEUGEOT 408, markanın ödül serisine bir yenisini daha eklemiş oldu.

PEUGEOT 408, dış tasarımıyla da dikkat çekiyor. Ince ve zarif siluetiyle jüriyi etkileyen araç, keskin hatlara sahip arka kısım, çamurluklar ve bagaj kapağıyla öne çıkıyor. Altı farklı gövde rengi arasından seçim yapılabilen 408, markanın yeni logosunu gururla taşıyor ve arka tamponuyla güçlü bir duruş sergiliyor. İç mekân da çekici bir tasarımla dikkat çekiyor ve koltukların tasarımı kaliteli malzemelerle öne çıkıyor. Yeni 408, en güncel sürüş destek sistemleri ve motor teknolojisiyle de öne çıkan bir araç olarak öne çıkıyor.

PEUGEOT 408, Türkiye’ye ilk olarak 1.2 PureTech 130 HP motor ve 8 ileri vitesli EAT8 otomatik şanzımanla sunulurken ilerleyen dönemlerde hibrit ve tam elektrikli versiyonlarının da satışa sunulması planlanıyor.

PEUGEOT 408, Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından “Yılın Tasarımı” Seçildi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.