1. Haberler
  2. Aktüel
  3. Semperit’in SPEED-GRIP 5 Kış Lastiğine “Şiddetle Tavsiye Edilir” Notu

Semperit’in SPEED-GRIP 5 Kış Lastiğine “Şiddetle Tavsiye Edilir” Notu

featured

Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental, Semperit markasıyla da kürsülerden inmiyor. Son olarak Semperit’in SPEED-GRIP 5 kış lastiği, testlerde gösterdiği üstün performansı sayesinde Avusturya Otomobil, Motosiklet ve Turing Kulübü (ÖAMTC), Avrupa’nın en büyük otomobil birliği (ADAC) ve İsviçre Otomobil Kulübü (TCS) gibi büyük otomobil kulüplerinin kazananlar podyumunda yerini aldı.

Uzmanlar, Semperit’in SPEED-GRIP 5’in her türlü zeminde dengeli ve güçlü performansının yanı sıra çok düşük aşınma özelliğini vurguladı. Lastik ayrıca yakıt tüketimi alanında, 185/65 R15 ebadında test edilen muadilleri arasında en yüksek notu elde etme başarısını gösterdi. SPEED-GRIP 5’in geliştirilmesi sırasında Semperit, özellikle kış şartlarında güvenli sürüşe ve verimli kuru yol performansına odaklandı. Sırt kanallarında ve tutucu kenarlarda yer alan kar çengelleri, karda üstün kavrama sağlıyor. Sırt deseni çekiş gücünü desteklerken V şeklindeki lastik sırtı, su ve karı tahliye ederek ıslak ve kaygan zeminde kontrolü iyileştiriyor.

SPEED-GRIP 5 Auto Bild kış lastiği testinde de “iyi”

Auto Bild test uzmanları da Semperit’in kış uzmanlığından etkilendi. SPEED-GRIP 5, 56 aday arasından finale kalarak “iyi” derecesini elde etti. Test uzmanları, lastiğin kısa fren mesafeleri ile buzlu ve karlı yollarda hassas yol tutuşunun yanı sıra güçlü suda kızaklama performansını ve düşük yuvarlanma direncini övdü.

Semperit’in SPEED-GRIP 5 Kış Lastiğine “Şiddetle Tavsiye Edilir” Notu
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.