1. Haberler
  2. Aktüel
  3. Tatil Öncesi Otobüs Biletleri Hızla Tükeniyor! Bayram Tatili İçin Ek Seferler Planlanıyor

Tatil Öncesi Otobüs Biletleri Hızla Tükeniyor! Bayram Tatili İçin Ek Seferler Planlanıyor

featured

Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, Kurban Bayramı öncesinde satışa sunulan otobüs biletlerinin hızla tükendiğini ve bu nedenle ek seferlerin planlandığını açıkladı. Yıldırım, “Bayram tatili süresince günlük ortalama 800 bin yolcu taşınacak ve 10 gün içinde yaklaşık 8 milyon insanın seyahat edeceği öngörülüyor.” şeklinde konuştu.

TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclis Başkanı olan Yıldırım, Kurban Bayramı ve okulların tatil dönemine girmesiyle birlikte otobüs firmalarına yoğun talep olduğunu belirtti.

Yıldırım, otobüs seferlerinde biletlerin tükenmesiyle ilgili olarak “Ek seferler düzenlendi ve otobüs seferleri yaklaşık olarak %20 oranında artırıldı. Bayram tatili boyunca günlük ortalama 800 bin yolcu taşınacak. 10 gün içinde yaklaşık 8 milyon insanın seyahat edeceği öngörülüyor.” şeklinde konuştu.

Yıldırım, Kurban Bayramı ile başlayan hareketliliğin yaz mevsiminin sonuna kadar devam edeceğine dikkat çekerek Türkiye’de 350 otobüs firmasının 8 bin 500 otobüsle hizmet verdiğini vurguladı. Geçen yıla göre otobüs yolculuğunu tercih edenlerde bir artış görülmediğini belirtti.

Ayrıca, Yıldırım yurt dışı seferlerinde de otobüslerde yoğunluk olduğunu belirterek, “Uçak bilet fiyatları yurt dışında oldukça yükseldi. Özellikle fazla bagajı olan yolcular otobüsü tercih ediyorlar. Avrupa ve Balkanlar’a günlük 150 sefer düzenleniyor. Almanya’ya ise her gün seferler yapılıyor. Fransa’ya da seferler başladı.” dedi.

Yıldırım, Kafkas bölgesinin de hareketli olduğunu ve bu bölgeden özellikle bavul ticareti yapanların otobüs yolculuğunu tercih ettiğini ifade etti.

Yakıt fiyatlarına bağlı olarak fiyatların değiştiğini belirten Yıldırım, “Korsan taşımacılık sektörde önemli bir paya sahip. Bu alanda denetimlerin ve yaptırımların artırılması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Tatil Öncesi Otobüs Biletleri Hızla Tükeniyor! Bayram Tatili İçin Ek Seferler Planlanıyor
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.