1. Haberler
  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR
  3. Togg’a Bir Haftada İkinci Zam Yapıldı: Fiyatlar Yükseldi

Togg’a Bir Haftada İkinci Zam Yapıldı: Fiyatlar Yükseldi

featured

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilen elektrikli araçlara geçen hafta yapılan yüzde 27’lik zamın ardından bugün de KDV zammı geldi. Togg’a yapılan zamla birlikte fiyatlar bir haftada önemli ölçüde yükseldi.

Togg’un T10X modelinin standart menzil versiyonu olan “V1 RWD” fiyatı, 5 Temmuz’daki zamla birlikte 1 milyon 207 bin TL’den 1 milyon 227 bin 500 TL’ye yükseldi. Bugün devreye giren KDV zammıyla birlikte ise fiyat 1 milyon 227 bin 500 TL’ye yükseldi. Bu da bir haftada fiyatın 274 bin 500 TL arttığını gösteriyor.

Aynı şekilde diğer modellerde de fiyatlar yükseldi. Standart menzilli “V2 RWD” modelinin fiyatı 1 milyon 307 bin TL’den 1 milyon 329 bin 500 TL’ye, uzun menzilli “V2 RWD” modelinin fiyatı ise 1 milyon 215 bin TL’den 1 milyon 563 bin 500 TL’ye yükseldi.

Geçen hafta yapılan fiyat artışlarının nedeni olarak tedarik zincirinde yaşanan maliyet etkileri ve finansal gelişmeler gösterilmişti. Ancak Togg’un zam oranının dört aylık enflasyonun üzerinde olduğu görülüyor. Ayrıca dolar kurundaki artış da fiyatları etkilemiş durumda.

Togg’un fiyatının açıklandığı dönemden bu yana ön siparişler ve teslimatlar devam etmişti. İlk 5 aylık dönemde toplam 808 adetlik satış gerçekleşti.

togga bir haftada ikinci zam yapildi fiyatlar yukseldi 1

Togg’a Bir Haftada İkinci Zam Yapıldı: Fiyatlar Yükseldi
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.