buca escort- Fevzi Çakmak UND Başkan Adaylığını Açıkladı | Lojistik Defteri

Fevzi Çakmak UND Başkan Adaylığını Açıkladı

Must Read

Akaryakıta Gece Yarısından İtibaren Zam Geliyor

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) aldığı bilgiye göre, söz konusu artış pompa fiyatlarına bu gece yarısından...

Rollercoaster at Brands Hatch Challenging For DTM Drivers And The Hankook Racing Tyres

The 3.908-kilometre demanding track surrounded by nature at Brands Hatch leads through woodland, has six right turns and three...

Tesla, Tam Otonom Sürüş Sistemine Düzenli Olarak Zam Yapacak

Tesla CEO'su Elon Musk, araçlarında yer alan Autopilot sisteminin Tam Otonom Sürüş (FSD) seçeneği için nasıl bir fiyat politikası...

Plastnak Lojistik sahibi Fevzi Çakmak, UND’nin 1 numaralı koltuğu için Hatay’da start verdi. UND’nin önceki başkanlardan Ruhi Engin Özmen ve Tamer Dinçşahin’i de yanına alarak UND Başkanlık adaylığını açıklayan Çakmak, “Şimdi Güçlüyüz Daha Hep Birlikte Daha Güçlü Olacağız” mottosuyla sektörü kucaklayacağını ifade etti.

80 nakliyeciyle start verdi

Hatay’da gerçekleştirilen ve yaklaşık 80 nakliyecinin katıldığı toplantıda sektörün sorunları da ele alındı. Hatay’ın sektör için öneminin vurgulandığı kahvaltılı basın toplantısıyla Çakmak,UND başkan adaylığını duyurdu. “Birlikte daha güçlü” olunacağının özellikle vurgulandığı toplantıda, demokrasilerde STK seçimlerinin olmazsa olmaz olduğunun da altı çizildi.

UND eski başkanlarından Dinçşahin ve Özmen de vardı

tamer-ruhi-001

Fevzi Çakmak UND Başkan adaylığını açıkladığı toplantıda UND eski başkanlarından Tamer Dinçşahin ve Ruhi Engin Özmen’de yer aldı. UND’nin başkanlık ve yeni dönem yönetimin belirleneceği seçim çalışması mart ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Toplantıda konuşan Çakmak, tüm sektörü kucaklayacağını belirterek sektörün sorunlarının ‘birlik’ bilinciyle aşabileceklerini ifade etti.

‘Beraber daha güçlüyüz’ mottosu belirleyici olacak

Birlik ve beraberliğin sık sık işlendiği toplantıda mevcut sorunların ‘birlikte’ aşılacağı vurgusu dikkat çekti. UND Başkan Adayı Çakmak, sık sık sektörün birlik içerisinde hareket etmesi gerektiğini ifade ederek başkanlığı döneminde üye sayısını artırarak bu birlikteliği sağlayacağının altını çizdi.

UND üye sayımız yeterli değil

UND’nin üye sayısının yeterli olmadığını ifade eden UND Başkan Adayı Fevzi Çakmak,”UND’nin üye sayısını artırmalıyız. Üye sayımız yeterli değil. Eğer üye sayımızı artırırsak sektörümüzdeki tüm sorunları birlik içerisinde çözmüş oluruz” dedi.

Dinçahin ve Özmen başkanlarımla birlikte çalıştım, deneyimliyim

toplu-masa

Başkanlığı döneminde tüm sektörü kucaklayacağını ifade eden Fevzi Çakmak, “Sektörümüz zor günler geçiriyor. Bazı güzergahlarda taşımalarımız durma noktasına geldi. Ekonomimizin daha iyi yere gelmesi için sektörümüzün ihtiyaçlarını daha iyi anlatmalıyız. 30’uncu genel kurulu gelecek aylarda gerçekleşecek. Biz arkadaşlar olarak aday olma kararı aldık. Bizler tek tek yapamadıklarımızı başarmak çözülemeyeni çözmek için bu çatı altında bir araya geldik. 1974 senesinden bugüne kadar derneğimize başkanlık yapanlara bugüne kadar yaptıkları hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum” dedi. Başkanların gelip geçici olduğunu ifade eden Çakmak, burada yapılacak işleri sadece bir kişinin yapmayacağını bir kadronun yapacağını da sözlerine ekledi. Tamer Dinçşahin ve Ruhi Engin Özmen ile birlikte çalıştığını ifade eden Fevzi Çakmak, “Önceki başkanlarımla birlikte çalıştım. Bu konuda deneyimliyim. Neyi, nasıl yapacağımızı gayet iyi biliyorum” dedi.

Katılımcı, Şeffaf Bir Ekip Oluşturacağız

STK’larda katılım ve birlikteliğin çok önemli olduğunu ifade eden Plastnak Yönetim Kurulu Fevzi Çakmak, “Önümüzdeki günlerde birlikte katılımcı, şeffaf bir çalışma ekibi oluşturacağız. Sektörümüzü daha ileriye taşımak için yola çıktık. Her bölgeden taşımacıların bizlerle çalışması çok önemli. Bu nedenle Şimdi Güçlüyüz Hep Birlikte Daha Güçlü Olacağız diyorum” dedi.

Basın Mensuplarının Sorularını Yanıtladı

Adaylığınız Çetin Nuhoğlu’na bağlı mı? Çetin Nuhoğlu aday olursa siz olacak mısınız? sorusuna ilişkin Çakmak, şunları söyledi: “Biz bu yola yeni çıkmadık. 2 yıl önce çıktık. Sektörün alternatif projelere alternatif yollara ihtiyacı vardı. Tamer Başkan’ın başkanlığı böyle başlamıştı. Ben Ruhi Bey ve Tamer Bey’in başkanlığında beraber çalıştık. Sektörü nasıl ileri taşırız diye hep yola çıktık. Sektör adına yola çıktık ve bu yolda da arkadaşlarımızla devam edeceğiz.”

Hatay’ın UND’ye UND’nin Hatay’a İhtiyacı Var

Başkanlığa Hatay’dan start veren Çakmak, neden Hatay’dan başladığı sorusuyla ilgili ise “Hatay’ın morale ihtiyacı var. Hatay’ın UND’ye UND’nin Hatay’a ihtiyacı var. Bu nedenle Hatay’dan start verdik” dedi. Ruhi bey ile Tamer Bey’in burada olmasını sektör nasıl yorumlamalı sorusuna ilişkin Çakmak, “Bugün karşınızdaysak Ruhi Bey’e Tamer Bey’e Necmi Çoban’a teşekkür ediyorum. 2 yıldır kendilerini bilgilendiriyorum. 1 yıl önce burada bir kahvaltı yapmıştık. Gelin birlikte olalım demiştim” dedi.

Çetin Nuhoğlu İle Görüştüm, Buraya Geldiğimi Biliyor

UND’ye başkanlık yapan tüm başkanların, başkan adaylarının, yönetim kurulu üyelerinin ve UND’ye gönül veren herkesin teşekkürü hak ettiğini ifade eden Çakmak, “Dün, Çetin Bey ile görüştüm. Buraya geldiğimi biliyor. Kafamızda başka bir manifesto yok. Bizim derdimiz sektördür” dedi. Neler yapacaksınız, somut adımlarınız neler olacak sorusuna ilişkin Çakmak, “Seçilirsem sektörü ben temsil edeceğim. İcra Kurulu’nu yeniden yapılandıracağız. Alternatif Ro-Ro şirketlerinin tümü derneğimiz tarafından desteklenecek. UND’nin Finansman yapısı masaya yatırılıp sıkıntılar çözülecek” dedi.

Sektörü Ben Temsil Edeceğim , İcra Kurulunu Yeniden Yapılandıracağız

Seçilmesi halinde sektörü birebir kendisinin temsil edeceğini ifade eden UND Başkan Adayı Çakmak, “Seçilirsem sektörü ben temsil edeceğim. İcra Kurulu’nu yeniden yapılandıracağız” dedi. TOBB’daki temsili sağlanacağını ifade eden Plastnak Yönetim Kurulu Başkanı ve UND Başkan Adayı Çakmak, herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Çinçin : Nakliyecilerin Sorunlarını Çözmek İçin Çalışıyoruz

cincin-baskanAntakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ATSO) Hikmet Çinçin yaptığı konuşmada şunları söyledi: “UND Hatay nakliyecisinin sorunlarını çözmek için elini taşın altına koydu. Özellikle Ortadoğu’daki sorunlardan sonra sorunlar büyüdü. Nakliyeciler sonuna kadar mücadele ediyor. Hatay Ro-Ro sektöre yatırım yaparak İbrahim Bey önderliğinde en son yeni gemisi satın alarak güzel işlere imza atıyorlar. Sektör hak ettiği desteği bugüne kadar bu arkadaşlara veremedi. Sayın Çetin Nuholu ile uzlaşamadıkları noktalar oldu. Hatay Ro-Ro’yu iyi dinlemek gerekir diye düşünüyorum. Suudi Arabistan’da 8 sürücümüz kaçakçılıktan dolayı hapse atıldı.”

Güler : Büyüdükçe Sektörü de Büyüteceğiz

Hatay Ro-Ro Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güler konuşmasını şu şekilde gerçekleştirdi: “Çok konuşmayacağım. Bir konuşulursa bin ah işitilir. Burada Ruhi Bey’i görmekten büyük mutluluk duydum. Nakliyecilerin sorunları yerine engelleyemediğimiz bizim dışımızda gerçekleşen sorunlarla uğraşıp durduk.

UND’ye Üye Olmamıştım. Sebebi …

ibrahim-guler-0042003 yılında şirketi kurduğumda 2011’e kadar UND’ye üye olmamıştım. Sebebi UND’nin bizim güzergahımıza gereken önem vermemesiydi. ATSO’da indirim olduğu için üye oldum. Cilvegözü için 2012 yılında eylem yaptık. Sonra dedik ki geçen yıl başkanla tanıştık ve gidelim Ruhi Bey’in yanına gidelim UND’yi yanımıza alalım dedik. Biz yarın Ankara’ya gidiyoruz siz de bizimle gelin meclise gideceğiz ve problemleri gündeme getireceğiz dedik. Ankaraya gittik durumu anlattık. Bir sonraki hafta Mısır için teşvik çıkarıldı. 2014 yılında insanlar bir kasa bir masa gemi işletiyorsa biz kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz dedik ve kendi Ro-Ro şirketimizi kurduk. Ruhi Bey’in başkanlığı döneminde aldığımız desteği bu süreçte alamadık. Sıkıntıları anlattığımızda da yanlış anlaşıldık. Kötü olmamak adına sustuk. Hataydakı TIRrların yüzde 70’i hala Cilvegözü’nde. Bu TIR’lar burada çalışamazsa Avrupa güzergahına Rusya hattına dalacaklardır. Ben değil biz olacaksak sonuna kadar biz duygusuyla hareket eden kimse onun arkasında duracağız. Sektörün sorunlarına duyarsız kalanların da gücümüz yettiği kadar karşısında duracağız. Yeni gelecek arkadaş mevcut mantıkla hareket ederse bu sefer Anadolu rahat durmayacak. Başta da ben…” dedi. Hatay Ro-Ro’nun Türkiye ve bölge için son derece önemli bir oluşum oldupunu ifade eden Güler, Hatay Ro-Ro’nun büyümesinin aslında sektörün büyümesi olduğunu sözlerine ekledi.

toplu-disarda-001

Kaynak : Lojiport

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -

Latest News

Akaryakıta Gece Yarısından İtibaren Zam Geliyor

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) aldığı bilgiye göre, söz konusu artış pompa fiyatlarına bu gece yarısından...

Rollercoaster at Brands Hatch Challenging For DTM Drivers And The Hankook Racing Tyres

The 3.908-kilometre demanding track surrounded by nature at Brands Hatch leads through woodland, has six right turns and three left turns, as well as...

Tesla, Tam Otonom Sürüş Sistemine Düzenli Olarak Zam Yapacak

Tesla CEO'su Elon Musk, araçlarında yer alan Autopilot sisteminin Tam Otonom Sürüş (FSD) seçeneği için nasıl bir fiyat politikası izleyeceklerini bir kez daha yineledi. Şu...

Continental’den Otomatik Lastik Basınç Sistemi

Lastik basıncı bir otomobilin dinamiklerinde büyük bir öneme sahip. Yol tutuştan tüketime, gürültü seviyesinden arazi kabiliyetine kadar pek çok kritere direkt olarak etki eden...

Bugatti’nin SUV’u En Yetkili Ağızdan Onaylandı

Günümüz itibarıyla artık premium sınıf sınırlarını da aşan SUV savaşı, artık “titanların savaşı” noktasına kadar vardı. Her ne kadar McLaren CEO‘sunun kendi klasmanları ve...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -