Horoz Lojistik Grup Başkanlığı’na Yeni Atama

0 16

Uluslararası ortaklıkları, istihdamı, yarattığı ekonomi ve sağladığı katma değeri ile lojistik sektörünün liderlerinden Horoz Lojistik, kuruluşunun 75. yılında bünyesine kattığı deneyimli isimlerle güçlenmeye devam ediyor. Horoz Lojistik, uluslararası karayolu taşımacılığı alanında kazandığı başarı ve gelişimin verdiği cesaret ve inançla,yeni hizmetlerini, yeni coğrafyalar ve ürünlerle çeşitlendirerek geliştirmek amacıyla Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Başkanlığı için Savaş Yaşar ile el sıkıştı.

20 yılı aşkın bir süredir lojistik sektörünün çeşitli işbirimlerinde hizmetleri bulunan Yaşar, 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Efes Pilsen ile çalışma hayatına atıldı. Ardından 17 yılboyunca DHL Worldwide Express’te kariyerine farklı pozisyonlarda devam eden Savaş Yaşar, 2005-2014 yıllarıarasında DHL Türkiye Operasyon Direktörü olarak görev aldı.

2014 -2017 yılları arasında Borusan Lojistik’te Uluslararası Taşımacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Savaş Yaşar, 2017 Aralık ayı itibariyle Horoz Lojistik Ailesi’ne katıldı. Savaş Yaşar, evli ve bir çocuk babasıdır.